chris-liverani-533561-unsplash-blog

Je to o presvedčivosti

27.06.2018

Buďte presvedčivý!

Vracal som sa domov zo školenia.

Plný dojmov, preberal som si v hlave udalosti dňa. Rýchlosť bola to posledné, čo som sledoval. Odrazu policajné auto vysvietené ako vianočný stromček a keď som sa pozrel na rýchlosť akou idem…. Nechcite radšej vedieť.

Zastavili sme.  Rozlúčil som sa s dokladmi a odovzdal ich s úbohým pokusom o úsmev. A potom…. Potom som si povedal, že je to len na mne! Ja som urobil chybu a ak je príležitosť, môžem ju napraviť. Usmial som sa presvedčivejšie a hovorím: „ Súhlasím s vami, že som išiel o niečo rýchlejšie a dodávam, že som si tejto rýchlosti nevšimol,  je to preto, že sa po celom tom ťažkom dni, čo som mal, veľmi teším domov. Z hľadiska bezpečnosti je skvelé, že tu teraz stojíte a napomínate ma. Čo musím povedať, alebo urobiť, aby som vás presvedčil, že normálne skutočne jazdím predpisovou rýchlosťou a toto je výstraha, ktorú potrebujem?“

To školenie, ktoré som v ten deň mal, bolo o vyjednávaní. A viete čo? Doklady stále mám. Na rýchlosť si od vtedy dávam oveľa väčší pozor. Pokuta bola malá.

Peter